Ogólnopolskie zawody ZHP w ratownictwie

Niedawno nasz Harcerski Klub Ratowniczy uczestniczył w ogólnopolskich zawodach ZHP w ratownictwie. Członkowie klubu na czele z jego szefową pwd. Justyną Mularczyk zdobyli dwa pierwsze miejsca na podium!

Oto ich relacja:

„Wiele dni przygotowań, super atmosfery na zajęciach i spotkaniach klubu zaowocowały przed wszystkim świetnymi wspomnieniami z Ogólnopolskich Zawodów ZHP w Ratownictwie.

W piątek w nocy mierzyliśmy się z jeziorem Chechło Nakło uczestnicząc w pozoracji Topielca wyciągniętego z wody przez WOPR, płynęliśmy nawet pontonem oraz spędziliśmy czas w WOPR-ówce gdzie urządziliśmy śpiewogranie z innymi zespołami!

W sobotę rozpoczęliśmy dzień od wyruszenia na trasę składającą się z 9 punktów przygotowanych przez instruktorów Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP. Serdecznie dziękujemy sędziom, pozorantom i wszystkim zaangażowanym osobom w tak świetnie przygotowaną trasę i zadania. Oczywiście oprócz wykonywania zadań na trasie znaleźliśmy czas na zwiedzanie miasta!

Wieczorem uczestniczyliśmy w warsztatach z psami ratowniczymi oraz graliśmy w planszówki.

Podsumowując to był świetnie spędzony weekend z super ludźmi, który zostanie w naszej pamięci na bardzo długo!! „

Wielkie Gratulacje dla wszystkich uczestników i członków naszego klubu uczestniczących w zawodach! Rozwijajcie się tak dalej i oby te zdobyte umiejętności nie były Wam nigdy potrzebne w życiu!