2 Harcerska Drużyna Wodna im. hm. Joachima Barona

2 Harcerska Drużyna Wodna im. hm. Joachima Barona powstała w 2006 r. w Bytomiu. Założył ją dh. phm. Damian Gaweł. Funkcję Drużynowej do roku 2024 maja pełniła dh. phm. Viktoria Bartczak Jednostka realizuje specjalność wodną.  

W trakcie roku szkolnego drużyna wyjeżdża nad Zalew Przeczycki do Żeglarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bryza”, gdzie szkoli się na łódkach, kanadyjkach, optymistach. Natomiast w takcie Harcerskich Akcji Letnich wyjeżdża na obozy stacjonarne, spływy oraz rejsy po wodach śródlądowych jak i morskich.  

Aktualnie jednostka działa we wszystkich pionach wiekowych: 

  • wilczki morskie- zuchy (klasy 1-3) 
  • harcerze- jungi (klasy 4-6) 
  • harcerze starsi, (klasy 7-8) 
  • wędrownicy. (klasy 1-4)

Zbiórki załogi jungów (harcerzy) odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 15:30 – 17:00 w Szkole Podstawowej nr 32 w Bytomiu oraz w środy w godzinach 16:00 – 17:30 w Szkole Podstawowej nr 51 z oddziałami integracyjnymi w Bytomiu, przy ul. Łużyckiej 12. 

Zbiórki harcerzy starszych odbywają się w każdy czwartek w godzinach 17:15 –  18:15 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy ul. Powstańców Warszawskich 12.
Zbiórki wędrowników odbywają się raz na miesiąc na stanicy Żeglarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bryza” w dowolnym terminie wybranym przez załogę.
 

Aktualnie funkcję Drużynowej pełni: pwd. Zuzanna Ślusarczyk