12 GZ „Bombowe Rycerzyki”

Drużynowa: dh. Marta Tatarczuch tel. 792 129 900

Zbiórki – piątek 15.30 – 17.00

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 , Radzionków

12 Gromada Zuchowa działa na terenie Radzionkowa od 10 lat i została powołana do życie 8 października 2010 roku. Jej założycielem i pełniącą funkcję drużynowej przez 5 lat była dh. phm. Aleksandra Simon, kolejno prowadzenie Gromady przejmowały dh. Paulina Hartman, dh. Paulina Warzecha i obecnie od dwóch lat funkcję drużynowej dh. Marta Tatarczuch.

Bombowe Rycerzyki są bardzo aktywną gromada, która trzy krotnie zdobyła tytuł Mistrzowskiej Gromady Zuchowej. Zuchy wyjeżdżają na śródroczne biwaki m.in do Bobolic, Kokotka jak również zimowiska i kolonie zuchowe. Gromada jest częstym gościem Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach oraz Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie.

Gromada nosi barwy koloru chabrowego, jej okrzyk to „Rycerz dzielny, Rycerz śmiały, Rycerz w każdym calu doskonały”. Zuchy trzeciej gwiazdki kontynuują swoją harcerską przygodę w 12 DH „ORĘŻ” która również działa na terenie SP nr 4.