Festiwal „Szturwał”

„To już 15 lat, gdy raz do roku rozśpiewani harcerze pokazują nam swoje talenty na scenie (nie tylko) BCK’u! Zapraszamy was serdecznie do wzięcia udziału w XV edycji Festiwalu Piosenki Harcerskiej I Marynistycznej „SZTURWAŁ”!

6 kwietnia w Bytomskim Centrum Kultury, przy pl. Karin Stanek 1 odbędzie się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Marynistycznej „Szturwał”. To święto muzyki turystycznej i żeglarskiej co roku przyciąga młodzież z całego śląska. Wszyscy chcą spróbować swoich sił na dużej scenie i zaprezentować się przed dużą publicznością.
jak mówi organizator festiwalu pwd. Bartosz Noculak – „Zainteresowanie imprezą jest naprawdę duże i to cieszy! Na co dzień w topowych stacjach radiowych mało słyszy się muzyki śpiewanej na kei albo przy kominku w schronisku na potrójnej. A przecież większość z nas, właśnie w takich miejscach przeżywa najpiękniejsze chwile, do których chętnie wracamy. Stąd też niezmiernie zarówno mniej, jak również całą komendę bytomskiego hufca ZHP cieszy, że nasi harcerze i młodzież tak chętnie sięgają po te utwory i „biorą je na warsztat”.

Organizatorzy zapewniają dla występujących bardzo atrakcyjne nagrody i w pełni profesjonalny przegląd prezentowanej twórczości. Zespoły zmierzą się w czterech kategoriach wiekowych i jednej otwartej „SOLO”. Z pośród prezentujących się na scenie Bytomskiego Centrum Kultury zostaną wyłonieni najlepsi.

Zgłoszenia na festiwal są dwu etapowe. Najpierw odbędą się preselekcje, po których zostaną wybrane zespoły i wokaliści, którzy wezmą udział w konkursie głównym. Wszystkie szczegółowe zasady, jak również formularz zgłoszeniowy znajdują się w regulaminie festiwalu, który publikujemy pod artykułem. Zachęcamy do zapisów i już teraz życzymy powodzenia!

Termin: 20 Maj 2023 r.

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1

Koszt uczestnictwa: 25 zł

Regulamin_szturawał_wersja 1.2 – Załączniki również dostępne na platformie Sharepoint.