12 DH „Oręż”

12 Drużyna Harcerska „Oręż” powstała 21 kwietnia 2013r., a naszą pierwszą drużynową była druhna phm. Aleksandra Simon, która pełniła tę funkcję do sierpnia 2021 gdzie na ognisku w Wapienicy przekazała funkcję druhnie Aleksandrze Śliwowskiej. Działamy w Radzionkowie aktywnie uczestnicząc w życiu społeczności lokalnej, najczęściej poprzez organizację gier terenowych dla mieszkańców – najbardziej popularne są coroczne „Wrota Czasu”. Większość naszych harcerzy wywodzi się z 12GZ „Bombowe Rycerzyki” i 15GZ „Smocza Rodzinka”, jednak miejsca na harcerskim szlaku znajdzie się u nas pełno. Drużyną, oprócz spotkań na zbiórkach, jeździmy na biwaki, obozy, zimowiska i częste ostatnio harcexpressy.

Nasze zbiórki odbywają się w każdy piątek o godzinie 17.15 w Szkole Podstawowej nr 4 w Radzionkowie.

Funkcję drużynowej pełni

Aleksandra Śliwowska tel. +48 606 650 978