Noc Szakala 2020 Tajemniczy Manuskrypt

 

Słyszycie to mrożące krew w żyłach wycie… To Szakal, jest już blisko. Musimy go powstrzymać nim rozwiąże  tajemnicę manuskryptu.

Hufiec ZHP Bytom im. J. Kwietniewskiego zaprasza na Ogólnopolską Grę Przygodową Noc Szakala “Tajemniczy Manuskrypt”, która odbędzie się 24-26 kwietnia 2020r. Podobnie jak poprzednie edycje gra składa się z trzech etapów, części dziennej i nocnej, podczas których uczestnicy będą przemierzać tereny Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Minimalny wiek poszukiwacza przygód 14 lat.

W tym roku organizatorzy phm. Marek Kol oraz phm.Mariusz Dolina przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Czyżby tegoroczna edycja szykowała dla nas jeszcze więcej wrażeń niż zeszłoroczna? Na to pytanie odpowiedź odnajdziemy na trasie dlatego, że organizatorzy pilnie strzegą swoich tajemnic. Możemy się już domyślać pewnych rzeczy śledząc na bieżąco posty na Facebooku. Jedno wiemy na pewno, czekają na nas nowe zagadki, ciekawe zadania oraz wyzwania, którym sprostać zdołają tylko najwytrwalsi i najodważniejsi odkrywcy z całego kraju.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest tajemniczy manuskrypt:

“Historia jest jak czarna dziura – niewiele o niej wiemy. Oczywiście znamy daty różnych bitew czy wydarzeń, wiemy kto, kiedy i gdzie panował. Jednak im dalsze czasy, tym mniej informacji. Możemy odnaleźć ślady kolejnych dawnych, może i nawet wspaniałych kultur. Tyle że niewiele możemy o nich powiedzieć. Wtedy mogą nam pomóc manuskrypty, jak ten, na który natrafiliśmy podczas przygotowywania edycji o Skarbie narodów. Mamy nadzieję , że pomożecie nam go odczytać ….”

Bez Was sobie nie poradzimy, ponieważ jest tylko jeden człowiek, który potrafi go odczytać. Ten człowiek potrafi poderwać tłumy i dać ludziom wiarę w lepsze jutro. Na jego trop już wpadł Szakal, który chce go powstrzymać.

Wyrusz z nami na szlak i spróbuj odkryć tajemnicę, którą skrywa manuskrypt. Bądź czujny, nie wiadomo, gdzie i kiedy Szakal zaatakuje.

„Noc Szakala” to gra wciągająca w wir przygody, która pokazuje jak pokonać swoje słabości i dotrzeć do mety.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku: Ogólnopolska Gra Przygodowa Noc Szakala “Tajemniczy Manuskrypt” 

Regulamin imprezy dostępny na stronie: http://noc-szakala.freehost.pl/