Noc Szakala

Ogólnopolski rajd przygodowy Noc Szakala 2019
„Skarb Narodów”

Sponsorzy i Partnerzy Rajdu

„Każda historia o skarbie kryje w sobie tajemnicę, którą trzeba rozwiązać. Przekazywane z pokolenia na pokolenie plotki o eliksirach młodości, skrzyniach ze złotem, cennych diamentach, dziełach sztuki, bursztynowej komnacie lub skarbie Templariuszy … Mnóstwo ludzi próbowało te cuda odnaleźć, ale do tej pory pozostawały one tylko w sferze marzeń każdego śmiałka.
Aż do dziś…
Pojawił się ponownie by o sobie przypomnieć by ukraść światu największe jego skarby .
Jakie? Tego nikt nie wie…”

Jednak być może już 26 kwietnia 2019 r, kolejne pokolenia poszukiwaczy staną przed możliwością odkrycia tego co nakrył kurz historii. Marek Kol i Mariusz Nizina po raz kolejny chcą porwać nas w szaloną podróż której dadzą radę tylko najbardziej wytrwali podróżnicy i żądni przygód poszukiwacze.

Podczas nowej edycji rajdu Noc Szkala trasa powiedzie od Jury Krakowsko-Częstochowskiej aż na centralne ziemie Górnego Śląska. Nasze zmagania rozpocznie trasa nocna po pokonaniu której nasze zmagania będziemy kontynuować w świetle dnia. 24 godzinna walka o rozwiązanie zagadki będzie wymagała od uczestników dobrego przygotowania kondycyjnego ale nie tylko. Już teraz na kilka miesięcy przed całym wydarzeniem we wszystkich wiadomościach i postach na profilu facebookowym przemycane są pierwsze istotne dla gry informacje. Jak mówią organizatorzy, tylko czujność i oddanie się w całości historii daje gwarancję na pełne zrozumienie tego co nas czeka.

phm. Marek Kol zdradził nam, że podczas ostatniej edycji rajdu wraz ze współorganizatorem nie wyciągnęli z rękawa wszystkich asów – Polska historia dalej nas zaskakuje. Na jej kartach, wciąż jest wiele niewiadomych. Dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i p. Maciejem Bartkowem, docierają do nas kolejne informacje, które jeszcze bardziej ubarwiają naszą fabułę. To wspaniałe, że 26 kwietnia 2019 r po raz kolejny będziemy mogli razem z wami porządnie wgryźć się w historię. – mówi Kol.

Niestety niczego więcej dowiedzieć się nie można. Organizatorzy strzegą tajemnicy szczegółów gry i zapewniają, że im bliżej jej rozpoczęcia być może puszczą odrobinę pary z ust. Na odchodne podczas naszej rozmowy Marek dodał tylko, że tegoroczny rajd jest przygotowywany w formule open, dzięki której na trasie będą mogli się spotkać uczestnicy młodsi i starsi.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli się nimi z wami podzielić. Tymczasem zapraszamy do odwiedzania i czytania profilu rajdu Noc Szkala. 

Czuwaj!