54 DH „Szare Wilki”

Drużyna powstała w 2001 roku. Jej założycielem i pierwszym drużynowym był Michał Brzozowski. Na początku drużyna zrzeszała osoby w wieku 14-18 lat, jednak szybko przekształciła się w drużynę wielopoziomową. Obecnie jednostka współpracuje z 54 Drużyną Starszoharcerską ,,Szare Wilki’’ i 54 Drużyną Wędrowniczą ,,Szare Wilki’’, zapewniając tym samym harcerzom ciąg wychowawczy.

54 Drużynę Harcerską „Szare Wilki” tworzą harcerze i harcerki w wieku 10-12 lat oraz kadra, z drużynową pwd. Julią Imańską na czele, którzy poza cotygodniowymi zbiórkami biorą udział w wędrówkach, watrach i grach terenowych, pomagają przy organizacji miejskich wydarzeń, takich jak np. pikniki z okazji 3 Maja czy Dnia Dziecka oraz wyjeżdżają na kilkudniowe biwaki czy dłuższe wyjazdy – zimowiska (w ferie zimowe) i obozy (latem).

Nasze zbiórki odbywają się co tydzień w środę w Harcówce Środowiska 54 Drużyn Harcerskich przy ulicy Orląt Lwowskich 3/24 w Bytomiu (lecz gdy tylko pogoda dopisze spotkać nas można w różnych zakątkach centrum Bytomia).

Zbiórki odbywają się w środy w godzinach od 17.00 do 19.00

Obecnie funkcję drużynowej pełni pwd. Julia Imańska