Projekt „Wspiąć się w górę”- partnerski

ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO CHORĄGIEW ŚLĄSKA był partnerem  KLUBU SPORTOWEGO SKARPA BYTOM dla UMOWY projektu nr. WND-RPSL.09.02.05-24-0193/20 pn. „Wspiąć się w górę – usługi społeczne w Bytomiu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, (Europejski Fundusz Społeczny) : IX. Włączenie społeczne, dla działanie: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, poddziałanie: 9.2.5. Rozwój usług społecznych – konkurs.

Przedmiotowa realizacja projektu zakładała utworzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.Jako partner projektu prowadziliśmy zadanie   związane z pracą podwórkową. W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy nabędą kompetencje kluczowe porozumiewanie się w językach obcych, matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, społeczne i obywatelskie, wskazane w zaleceniu Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie (2006/962/WE). Świetlica środowiskowa przeznaczona będzie dla 30 dzieci i młodzieży w wieku 8 – 15 lat, będzie ją wyróżniała forma pracy w której ważną rolę będzie odgrywał sport – wspinaczka. Zajęcia prowadzone będą w formie pracy podwórkowej – gry fabularyzowane, zajęcia animacyjne oraz wiele innych Oferta będzie bardzo atrakcyjna, a działania te przyciągną wielu uczestników.

Wartość:  projektu: 1 057 554,00PLN

Wysokość dofinansowania:  968 719,46 PLN

Okres realizacji projektu od 01.12.2020 do 30.06.2023

Informujemy, że projekt partnerski pn. Wspiąć się w górę – usługi społeczne w Bytomiu  od dnia 1 lipca 2023  jest w trwałości – gotowości świadczenia usług społecznych w placówce wsparcia dziennego prowadzonej w formie podwórkowej.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu: bytom@zhp.pl oraz 32 2818110.