Harcerska Baza Obozowa – Kokotek

Informacje ogólne:

Zarządca: Komenda Hufca ZHP Bytom
Adres: Osiedle Piłka, 42-700 Lubliniec
Dojazd: Droga krajowa nr 11 zjazd do miejscowości Kokotek- kierunek Piłka, PKP do stacji Rusinowice 8 km marszu w kierunku miejscowości Piłka drogą leśną.
Zbiornik wodny: staw Posmyk
Teren bazy: ogrodzony, pow. 16 ha
Warunki noclegowe: domki drewniane (50 miejsc noclegowych),
domki murowane (69 miejsc noclegowych), pola namiotowe (ok. 300 miejsc noclegowych)
Namioty na bazie: dostępne ( N10, NS + wyposażenie)
Sprzęt wodny: na życzenie grupy istnieje możliwość dostarczenia
Dodatkowo: świetlica, rowery górskie, boiska sportowe, sprzęt sportowy (trampoliny, szczudła itp.), park linowy.
Kontakt: z-ca komendanta hufca phm. Jakub Noculak
nr tel. +48 518-668-559
e-mail: jakub.noculak@zhp.net.pl

Obozy

Cena zakwaterowania:
65 zł (kwota netto plus VAT 8%) – namiot
70 zł (kwota netto plus VAT 8%) – domek murowany lub drewniany
*Kwota może wzrosnąć o 10% w związku z sytuacją gospodarczą.

Biwaki

Cena zakwaterowania w domku:
30 zł – dla osób z Hufca Bytom
35 zł – dla osób z poza hufca


 

Opis:

Harcerska Baza Obozowa w Kokotku zajmuje powierzchnię 16 ha i jest zlokalizowana w przepięknym lesie świerkowo-sosnowym, bogatym w runo leśne i atrakcje naturalne. Ośrodek jest ogrodzony płotem i posiada dwie bramy wjazdowe. Baza jest bardzo dobrym miejscem do organizacji wycieczek, biwaków, kolonii zuchowych, obozów oraz gier terenowych. W pobliżu zlokalizowane są większe miejscowości bogate w liczne atrakcje historyczne tj. 10 km od Lublińca, 20 km od Tarnowskich Gór i 30 km od Częstochowy. 500 m od bazy zlokalizowany jest odkryty basen kąpielowy, kościół, sklepy i lodziarnia.
Ośrodek jest przystosowany do organizacji kolonii zuchowej, gdyż na terenie bazy zlokalizowane jest dziesięć murowanych domków typu „camping”, w których jednorazowo może zamieszkać od 4 do 10 osób (łącznie około 60 miejsc noclegowych) i pięć domków drewnianych, w których łącznie znajduje się 40 miejsc noclegowych (po 8 osób w domku). Wszystkie domki są wyposażone grzejniki (pozwalające na pobyt nawet w chłodniejsze dni), szafeczki, półki i zestawy stolik + krzesełka. Część z murowanych campingów została wyposażona w kompletne łazienki z WC, prysznicem i umywalką.
Baza posiada również niezbędny sprzęt do organizacji obozów harcerskich w ramach, których jest w stanie przyjąć 500 osób. W wyposażeniu obozowym znajdują się namioty typu N10 i NS, łóżka polowe (kanadyjki), koce + pościel, poduszki, półki, podłogi do namiotów itp. Wszystkie pola namiotowe są wyposażone w zestawy P-poż, ławeczki umożliwiające prowadzenie zajęć na dworze i przyłącze prądu (jeśli istnieje bezpieczna możliwość podłączenia do obozu).
Jadalnia z kuchnią znajduje się w samym centrum bazy, podobnie jak zadaszona wiata umożliwiająca prowadzenie zajęć w przypadku niepogody i izba instruktorska przygotowana na potrzeby kadry obozów (do odpraw i prac biurowych). Punkt z prysznicami jest zlokalizowany w osobnym wolnostojącym budynku.
Do użytku uczestników na terenie bazy jest świetlica, krąg ogniskowy, boisko sportowe, trampoliny, sprzęt sportowo rekreacyjny, rowery górskie, park linowy (korzystanie ze wszystkich atrakcji za wyjątkiem parku linowego jest wliczone w cenę pobytu).