Zjazd sprawozdawczy Hufca Bytom za nami

W dniu 02.10.2021 roku w budynku „UL” odbył się Zjazd sprawozdawczy hufca ZHP Bytom.

Zjazd sprawozdawczy jest podsumowaniem dwuletniej kadencji. Zarówno Komenda Hufca, jak i Sąd Harcerski oraz Komisja Rewizyjna przedkłada Zjazdowi sprawozdanie z działalności. Komenda Hufca przestawiła również sprawozdanie z realizacji uchwał Zjazdu oraz planu rozwoju hufca.

Zgodnie z decyzją Zjazdu Hufca, który odbył się w dniu 07.11.2021r. dokonał wyboru władz Hufca, w tym:

• 7 osobowej Komendy Hufca,
  • 7 osobowej Komisji Rewizyjnej Hufca,
  • 5 osobowego Sądu Harcerskiego Hufca.

Komenda Hufca ZHP Bytom wybrana została w następującym składzie:

1. hm. Bożena MIENTUS – komendant hufca
  2. phm. Jakub NOCULAK – zastępca komendanta ds. programowych i pracy z kadrą
  3. hm. Andrzej BORUDZKI – skarbnik
  4. pwd. Barbara Kozlowska – członkini komendy hufca
  5. pwd. Beata TOMASZEK – członkini komendy hufca
  6. pwd. Andrzej Marklowski – członek komendy hufca
  7. Paweł SOŁTYSEK – kwatermistrz

Dwa lata kadencji trwały w trudnym dla nas wszystkim czasie, jednak działalność drużyn i innych jednostek oparta była o program realizowany z pomocą kontaktu przez internet. Organizowane był gry, spotkania oraz działania aktywizujące zuchów i harcerzy.

Odbyła zarówno akcja letnia i zimowa, w ostatnie wakacje na wypoczynek wyjechało ok 350  dzieci z większości harcerskich środowisk. Zorganizowano Festiwal Piosenki Harcerskiej i Marynistyki „Szturwał” który odbył się w roku 2020 w formule on line. Odbyła się Ogólnopolska Gra Przygodowa „Noc Szakala”. Zuchy i Harcerze spotykali się na corocznych Zlotach w Kokotku. Zrealizowano konferencję dla nauczycieli „Edukacja na fali”. Spotykano się z seniorami z okazji świąt i okoliczności harcerskich.  Wspierano się wzajemnie.

Liczba członków hufca Bytom zgodnie z danymi na dzień 1 września 2021r. to 616 osób zuchów i harcerzy, wędrowników i instruktorów  działających na terenie Miasta Bytom i Radzionków, zrzeszonych w gromadach zuchowych i drużynach harcerskich.  Hufiec Bytom jest trzecim, pod  względem wielkości, Hufcem w Chorągwi Śląskiej.

Zjazd przyjął sprawozdanie Komendanta i Komendy Hufca ZHP Bytom. Komenda Chorągwi przestawiła pozytywną ocenę pracy. Zarówno Komendantce jak i wszystkim członkom komendy zostało udzielone absolutorium.

Podjęto również uchwały do realizacji w drugiej części kadencji