ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO

Dziś – rozpoczęcie długo wyczekiwanych wakacji!

Wczoraj, w naszym hufcu odbyło się zakończenie roku harcerskiego. Tak jak co roku była to okazja do spotkania się przy harcerskim ognisku i podsumowania tego, co działo się w minionym czasie, a wiemy, że działo się bardzo dużo.

Był to również moment na podsumowanie współzawodnictwa drużyn harcerskich

1 miejsce: 2 Harcerska Drużyna Wodna im. hm. Joachima Barona
2 miejsce: 54 Drużyna Harcerska Szare Wilki
3 miejsce: 21 Drużyna Harcerska im. hm. Stefana Mirowskiego „Błękitna Gwiazda”

Tytuł drużynowego roku został przyznany wyjątkowo dwóm osobą: HO Julii Imańskiej z 54 Drużyny Harcerskiej Szare Wilki oraz phm. Viktorii Bartczak z 2 Harcerskiej Drużyny Wodnej, która swoje stery w kwietniu oddała pwd. Zuzannie Ślusarczyk, której życzymy powodzenia na funkcji drużynowej!

Już za niedługo pierwsze drużyny wyjeżdżają na Harcerską Akcję Letnią.

23 Harcerski Szczep „Płomień” będzie można spotkać na beskidzkich szlakach.

Miechowicki Szczep, 1 Harcerska Drużyna Wodna im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza, 36 Gromada Zuchowa „Czarna Owca” oraz 36 Drużyna Harcerska „Leonardo” również wybierze w góry, ale kawałek dalej, bo w Bieszczady nad Jezioro Myczkowskie.

Radzionkowski Szczep Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych,  5 Gromada Zuchowa Poszukiwacze Nibylandii, 16 Drużyna Harcerska im. Marsz. Józefa Piłsudskiego „Niepokonani”,  19 Drużyna Harcerska „Ignis”,  54 Drużyna Harcerska Szare Wilki Hufiec Bytom wybierają się w Bory Tucholskie. Do nich, po kilku dniach dojdzie 54 Drużyna Wędrownicza „Szare Wilki” wędrując z samego Inowrocławia!

2 Harcerska Drużyna Wodna im. hm. Joachima Barona  jak co roku będzie podbijać wody w Gąskach, a następnie bardziej doświadczona część żeglarzy, podczas rejsu, odkryje Zalew Szczeciński.

Na samej północy, zuchy z 32 Gromada Zuchowa „Tropiciele Przygód”  będą budować zamki z piasku w Gdyni.

Życzymy wszystkim udanych oraz bezpiecznych wakacji. Wracajcie cali i zdrowo we wrześniu!