WYSTAWA 100 lat bytomskiego harcerstwa

Rok 2019 jest niezwykle istotnym czasem dla bytomskiego harcerstwa. To właśnie 100 lat temu na terenie naszego miasta powstały pierwsze drużyny harcerskie, które stały się zalążkiem bytomskiego Hufca ZHP. Z tej okazji, mamy przyjemność zaprosić wszystkich chętnych na wystawę 100-lecia harcerstwa na ziemi bytomskiej która odbędzie się w Bibliotece Miejskiej w Bytomiu.

Program:

Godz. 17.00 okolicznościowa gawęda na temat Krzyża Harcerskiego wygłoszona przez hm. Henryka Falkusa

Godz. 18.00 otwarcie wystawy ukazującej 100-letni dorobek bytomskiego harcerstwa – Kustosz Wystawy hm. Jacek Borowiec.

 

Wystawa jest współorganizowana przez organizacje Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Bytom oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Bytomiu

Wspólnie uczcijmy 100-lecie harcerstwa na ziemi bytomskiej. Zapraszamy!