Informacje ze Zjazdu Zwykłego Hufca ZHP Bytom

W dniu 7 listopada 2019 roku odbył się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Bytom.

Zjazd Zwykły odbywa się raz na 4 lata a jego celem jest podsumowanie dotychczasowej pracy hufca, zaplanowanie działań na najbliższą kadencję i wybranie władz statutowych.

Zjazd w składzie 42 instruktorów z czynnym prawem wyborczym udzielił absolutorium ustępującej komendzie oraz dokonał wyboru nowych władz hufca:

Komendantem Hufca ZHP Bytom została hm. Bożena Mientus.

Skład Komendy Hufca przedstawia się następująco:

hm. Andrzej Borudzki – skarbnik

hm. Paweł Sołtysek – kwatermistrz

phm. Jakub Noculak – zastępca komendanta

pwd. Andrzej Marklowski – członek komendy

pwd. Barbara Kozłowska – członek komendy

pwd. Beata Tomaszek – członek komendy

Komisję Rewizyjną tworzą następujący instruktorzy:

phm. Marek Kol – przewodniczący

hm. Arkadiusz Kil

phm. Damian Gaweł

phm. Norbert Kujawa

phm. Mariusz Dolina

pwd. Marcin Bober

phm. Krzysztof Dzicher

Sąd harcerski stanowią:

hm. Jan Piechaczek – przewodniczący

hm. Adam Żurawski

hm. Andrzej Rokita

hm. Jerzy Cierpka

hm. Czarnota Marian

Mamy również wielką przyjemność ogłosić, że hm. Bożena Mientus została odznaczona Złotym Krzyżem „Za zasługi dla ZHP”. Brązowy Krzyż „Za zasługi dla ZHP” otrzymały również phm. Aleksandra Simon oraz phm. Magdalena Bober. Odznaczenia zostały przyznane przez obecną na zjeździe Komendantkę Chorągwi Śląskiej hm. Annę Peterko. Składamy Druhnom serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów. Komenda Hufca przyznała również odznaki „100-lecia harcerstwa na ziemi bytomskiej” phm. Norbertowi Kujawie, pwd. Bartoszowi Noculak oraz sam. Magdalenie Kujawie.