Wspomnienie druha Tadeusza Otto

Na wieczną wartę dnia 23.03.2020r odszedł druh Tadeusz Otto.

Niezwykła osobowość. Człowiek wielu talentów, w pełni oddany wszystkim przedsięwzięciom, w jakich uczestniczył. Zarówno w pracy jak i życiu prywatnym był inspiracją dla wielu. Druh Tadeusz poprzez swoją służbę zostawił ten świat zdecydowanie lepszym niż go zastał. Odznaczony Złotym Krzyżem “Za Zasługi Dla ZHP”.

Profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany nauk medycznych. Chirurg klatki piersiowej i serca, wyszkolony w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od 1964 roku pracował w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Do 2000 roku był kierownikiem Oddziału Torako – i Kardiochirurgicznego. Wykonał kilkaset operacji, wprowadził wiele nowatorskich metod, uratował licznych chorych. Był członkiem międzynarodowych towarzystw naukowych, w tym International Society of Caradiothoracic Surgery w Tokio i Akademia Scientiarum et Artium Europaea w Salzburgu. Był autorem ponad 150 prac. Do 1948 roku harcerz i instruktor harcerski. Żeglarz, kapitan jachtowy PZŻ. W latach 1987-1993 komandor odnowionego Yacht Klubu Polski. Narciarz, zawodnik i instruktor PZN. W marcu 2020 roku Prezydent RP przyznał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Druh Tadeusz Otto zmarł w wieku 90 lat. Pozostawił nam wiele w tym również swoje harcerskie wspomnienia. Zapisane zostały w piątym zeszycie Hufca Bytom.

Nekrologia