Wracamy do działania!

Pandemia nadal nie daje o sobie zapomnieć, jednak sytuacja jest na tyle stabilna, że możemy wrócić do normalnej działalności. “Normalnej”, ponieważ nadal obowiązują nas obostrzenia sanitarne i specjalne wytyczne wydane przez Główną Kwaterę.

Jednak nic nie cieszy bardziej, niż możliwość spotkania się w harcerskim gronie twarzą w twarz, nawet jeżeli jej połowę zasłania maseczka. Harcerstwo online, choć przyniosło wiele pozytywnych aspektów takich jak nauka korzystania z komputera, czy świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, nie było w stanie zastąpić zbiórek w harcówce ze śpiewami i pląsami.

Nowy rok harcerski 2020/2021 przynosi nam nadzieję na to, że znów wszystko będzie tak jak dawniej: biwaki, watry, obozy.  Szczególnie, że zarówno harcerze jak i instruktorzy po doświadczeniach zdalnego harcerstwa mają jeszcze więcej energii i chęci do działania. Zachęcamy Was do śledzenia działalności harcerzy na fanpage’ach drużyn oraz hufca.