Relacja z HAL 2022 2 Harcerskiej Drużyny Wodnej im. hm. Joachima Barona

2 Harcerska Drużyna Wodna im. hm. Joachima Barona przeprowadziła w tym roku dwa udane obozy, w których łącznie uczestniczyło 65 zuchów, harcerzy i instruktorów. Pierwsze dwa tygodnie drużyna spędziła czas w swoich ukochanych Gąskach w których była już po raz 15. Uczestnicy zanurzyli się w program Mazury Express i codziennie stawiali czoła różnym wyzwaniom. Pokonywali swoje słabości, lęki, uczyli się współpracy, oszczędzania i komunikacji w mowie niewerbalnej (a to i tak tylko kilka aspektów!). Jak przystało na drużynę wodną nie zabrakło i pływania na sprzęcie wodnym. Był czas na szlifowanie swoich umiejętności w pływaniu na kanadyjkach, sufrach, Optymistach czy Monikach.

Po dwóch tygodniach przyszedł czas na harcerzy starszych i wędrowników, którzy wyruszyli na tygodniowy spływ Czarną Hańczą. Tradycji stało się za dość i przyszło im wypływać w deszczu. Jak to na obozach wędrownych bywa, bardzo ważna była wzajemna pomoc i współpraca. Nie obyło się bez przenoski oraz trudniejszych momentów. Na szczęście nikt się nie poddał i wszyscy dzielnie spłynęli trasę od Jeziora Wigry do samego Augustowa, pokonując tym samym 105 km.

Cieszymy się, że wszyscy szczęśliwie dotarli do swoich domów i obyło się bez większych wypadków. Mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy i wyruszymy między innymi do Gąsek by poznać smak kolejnej przygody.