Razem, ale zdalnie!

Co robią harcerze zamknięci w czterech ścianach, odizolowani od siebie i od swojego środowiska naturalnego jakim jest las, czy zbiorniki wodne? Harcują dalej.

Związek Harcerstwa Polskiego korzystając z możliwości XXI wieku przeniósł harcerstwo na chwilę w świat wirtualny, tworząc kampanię oznaczoną hasztagami #zostańwdomu #razemalezdalnie. “Razem, ale zdalnie” to hasło przewodnie. Na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych Kwatery Głównej ZHP, Chorągwi Śląskiej oraz naszego bytomskiego hufca na harcerzy czekają zadania, ciekawostki i propozycje aktywności, które można wykonywać w domu.

O biwaku można pomarzyć, ale zbiórki odbywają się normalnie. Instruktorzy stanęli na wysokości zadania i wielu z nich przygotowało zbiórki online, które zostały pozytywnie przyjęte przez uczestników. Harcerstwo przez Internet może wydawać się dosyć abstrakcyjne, ale jest to dobry moment na pracę indywidualną. Zdobywanie stopni, sprawności, ale także nauka jak we właściwy sposób korzystać z Internetu. Profilaktyka, harcerskie specjalności i brak nudy. Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda “E-ZHP” i szukacie pomysłów, co można robić z dzieckiem w domu koniecznie zajrzyjcie na portale Hufca Bytom im. hm. Józefa Kwietniewskiego.

pwd. Małgorzata Otorowska