POŻEGNANIE DRUHNY hm. Aleksandry Jakubowskiej

Odeszła na wieczną wartę nasza instruktorka.

W dniu 11 sierpnia 2021roku pożegnaliśmy druhnę harcmistrz Aleksandrę Jakubowską. Instruktorkę naszego Hufca, która od wielu lat była członkiem Kręgu Seniora „Liść Dębu”.

Nasze spotkania w ostatnim czasie z powodu pandemii ograniczyły się do odwiedzin w domu w okresie świątecznym. W roku 2020 jednak spotkaliśmy się w lokalu Komendy Hufca i uczciliśmy 90 rocznicę urodzin druhny Oli. Gawędząc przy tym i wspominając harcerskie lata.

Druhna Ola mówiła o sobie, że na harcerskich obozach była łobuziarą, wesołą, pogodną i bardzo otwartą osobą. Nie zawsze słuchała innych, jednak miała ogromne poszanowania dla swoich przełożonych. Pracowała w pionie zuchowym i szerzyła ideę harcerstwa wśród najmłodszych.

Mówiła „Druhno Bożenko jak dużo dało mi harcerstwo, kocham mundur i harcerskie wychowanie.” Ostatnią jej wolą było zostać pochowaną w mundurze i tak też się stało.

Czuwaj !

Przy innym ogniu w inną noc do zobaczenia znów.