ODWIEDZINY W WAPIENICY

Za chwilę, za moment wracają zuchy i harcerze kilku drużyn i gromad z obozu w Wapienicy bazy Hufca Rybnik. W sobotę w ubiegłym tygodniu z druhem phm. Markiem Kolem wraz z zuchami i harcerzami wybraliśmy się na zaporę wodną im. Prezydenta Ignacego Mościckiego – betonowo-ziemna zapora wodna zbudowana w latach 1929–1932 na rzece Wapienica oraz potoku Barbara. Spacer po pięknej okolicy, harcerskie dyskusje, śpiewy i zabawy. Och szkoda, że trzeba  jechać do domu, bo na obozie życie płynie wesoło.

Z druhem hm. Arkadiuszem Kil wybrałam się ponownie w odwiedziny by zauczestniczyć w ogniobraniu i ognisku niezwykle podniosłym i ważnym w szczególności dla 12 Drużyny Harcerskiej Oręż i drużynowej dh phm. Aleksandry Simon, która przekazała funkcję nowej drużynowej dh. Aleksandrze Śliwowskiej. To siedem lat temu dh. Ola Simon założyła jednostkę, wychowując przez kolejne lata wspaniałych harcerzy i Instruktorów. Podczas ogniobrania usłyszeliśmy historie harcerskiego wychowania, zaangażowania młodych osób w samorozwój, pokonywanie słabości, dbania o relacje, poznawania i odkrywania. Usłyszeliśmy, że harcerstwo ich ukształtowało. Druhna Julka powiedziała, chce być taka jak jej mama, która również była harcerką. Druh Irek mówił o tym, że dostał od swoich harcerzy tak wiele i wie, że wiele im może dać. Tak harcerstwo kształtuje charakter i rozwija osobowość. Na drodze stawia różnych ludzi, wśród nich są przyjaciele z którymi przeżywamy fantastyczne chwile. Wszystko to dzieje się również dzięki liderom. Jednym z nich dh. Oli Simon, która wykonała niesamowitą instruktorską pracę i wychowała swojego następcę. Druhno dziękuję Ci za wszystko i życzę dalszego rozwoju, jesteś motorem i wzorem dla wielu. Dh. Olu Śliwowska gratulacje, życzę abyś zrealizowała swoje harcerskie plany i dalej kształtowała 12 Drużynę Harcerską „Oręż” . Harcerze Dwunastki dbajcie o siebie i wspierajcie się wzajemnie. Dziękuję kadrze kolonii zuchowej i obozu za zaangażowanie, kreatywność i bezpieczeństwo to dzięki Wam kolejny obóz szczęśliwie dobiega do końca.

hm. Bożena Mientus

Komendant Hufca Bytom