Odszedł na Wieczną Wartę: hm. Jacek Korzycki

W dniu 30 lipca 2020 roku, w przeddzień 72. urodzin,

odszedł nagle na wieczną wartę

zasłużony instruktor harcerski, ofiarny lekarz medycyny

DRUH

JACEK KORZYCKI

harcmistrz Związku Harcerstwa Polskiego.

Drogę instruktorską rozpoczynał w Hufcu Bytomskim Chorągwi Katowickiej ZHP jako członek Studenckiego Kręgu Instruktorskiego Śląskiej Akademii Medycznej oraz instruktor i organizator obozów harcerskich na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej dla dzieci chorych na cukrzycę. Jako komendant Hufca zapisał się dobrze swoją aktywnością w środowisku i w Chorągwi. Przez kilka lat, do roku 1982, w Głównej Kwaterze ZHP pełnił funkcję kierownika Wydziału Zagranicznego, troszcząc się z powodzeniem o rozwój harcerskiej współpracy międzynarodowej. W swojej działalności medycznej nie pozostawił nikogo z potrzebujących bez pomocy.

Wyróżniony został Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, a także Złotą Odznaką Zasłużonemu w Rozwoju Województwa Katowickiego i Złotą Odznaką  Honorową „Za Zasługi dla Warszawy”.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w dniu 7 sierpnia 2020 r. (piątek), o godz. 10:30, w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej przy ul. Dominikańskiej 2, skąd nastąpi wyprowadzenie na Cmentarz na Służewie, przy ul. Wałbrzyskiej, do grobu rodzinnego.

Cześć Jego pamięci!

Harcerskich Spotkań po Latach w Miedzeszynie

Komenda Hufca składa kondolencje rodzinie oraz najbliższym, a także podziękowania za lata służby harcerskiej.