Odeszła na wieczną wartę – hm. Krystyna Żydowicz

Tydzień po odejściu Druha Pawła dotarła do nas kolejna smutna wiadomość. 21.03.2024 r. na wieczną watrę odeszła hm. Krystyna Żydowicz.
Żałoba w hufcu została przedłużona o kolejny tydzień.

Druhna Krystyna były przewodniczącą Kręgu Instruktorek Seniorów i członkinią Referatu Seniora i Starszyzny Harcerskiej Chorągwi Śląskiej. Organizowała spotkania “Na pięciolnii”. To dzięki niej sprowadzono relikwie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego na Śląsk. Zainicjowała utworzenie Honorowej Odznaki Błogosławionego Druha Wicka. Stała za organizacja wyjazdów dla seniorów do sanatorium w Głuchołazach 
pn. “Dla duszy i ciała”.

Była skarbnicą wiedzy. Głęboko wierzyła w drugiego człowieka, a także w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Poświęciła życia służbie i pomocy innym. Zawsze potrafiła znaleźć rozwiązanie w sytuacjach bez wyjścia. Druhno Krysiu – dziękujemy, że było nam dane Cię poznać.

“Przy innym ogniu w inną noc do zobaczenia znów”