Nowa siedziba łagiewnickich harcerzy

W miesiącu marcu została podpisana umowa pomiędzy Parafią pod wezwaniem św. Jana Nepomucena, a Związkiem Harcerstwa Polskiego Hufcem Bytom na prowadzenie Parafialnego Ośrodka Kultury i Sportu. To właśnie w tym miejscu przy ul. Armii Krajowej będą działać łagiewniccy harcerze, zrzeszeni w 36 Drużynie Harcerskiej „Leonardo”, 36 Gromadzie Zuchowej „Czarna Owca” oraz instruktorzy i seniorzy okręgu łagiewnickiego.

POKiS to będzie miejsce, w którym nie tylko będą się spotykać bytomscy harcerze. Planowane są tu liczne wydarzenia i aktywności skierowane do mieszkańców dzielnicy. Chcemy, aby każdy mógł korzystać z dobrodziejstw ośrodka – powiedział druh pwd. Bartosz Noculak – drużynowy 36 DH i 36 GZ.

Do sfinalizowania umowy doszło  dzięki owocnej współpracy samorządu Prezydenta Mariusza Wołosza, Wice Prezydenta Adama Frasa, Księdza Proboszcza Jarosława Oleś, oraz Komendy Hufca ZHP Bytom reprezentowanej przez komendantkę hm. Bożenę Mientus.

Cieszymy się, że jesteśmy dobrym partnerem do realizacji tego typu przedsięwzięć. Tym bardziej motywuje to nas do prowadzenie ośrodka na najwyższym poziomie przy współpracy łagiewnickich środowisk i organizacji pozarządowych.

Wśród planowanych do realizacji przedsięwzięć jest jarmark wielkanocny, który odbędzie się 9 kwietnia.  29 kwietnia odbędzie się wieczór gier planszowych, który będzie imprezą cykliczną – raz w miesiącu chętne osoby będą spotykać się przy stoliku zastawionym grami, kawą i herbatą. Będzie można ze sobą przynieść słodki poczęstunek i pochwalić się własnymi wypiekami.

Od pierwszego kwietnia w każdy wtorek do godziny 16.00 do godziny 17.00 będzie możliwość spotkania na dyżurze  z dzielnicowym Łagiewnik i załatwienia z nim spraw obywatelskich.

Jestem przekonana, że miejsce to będzie centrum spotkań w dzielnicy Łagiewniki, a harcerze z 36 DH i zuchy z 36 GZ wraz z rodzicami i seniorami nadadzą mu niepowtarzalny klimat i energię – powiedziała hm. Bożena Mientus komendantka Hufca ZHP Bytom.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas podczas planowanych przedsięwzięć.

Poniżej kilka zdjęć z porządkowania Ośrodka i pierwszych zbiórek.