LX ODRZAŃSKI SPŁYW WIOSENNY

Początkiem czerwca nasze drużyny wodne, wzięły udział w LX Odrzańskim Spływie Wiosennym, który jest corocznie organizowany przez Zespół Pilota Chorągwi Śląskiej. Nasi harcerze spłynęli trzy szlaki: jungowi, rzekę Rudę oraz dodatkowy- rzekę Bytomkę.

W piątek po dopłynięciu do przystani „Marina Lasoki” dla wszystkich drużyn wodnych naszej chorągwi rozpoczął się biwak, który ma charakter zlotu gwieździstego.

Uczestnicy już wiedzą, że OSW to nie tylko pływanie. Podczas biwaku dla każdego pionu metodycznego jest zorganizowany program, dzięki któremu harcerze poznają historię Powstań Śląskich. W tym roku dodatkowo jednego z wieczorów odbył się koncert zespołu szantowego Ryczące Dwudziestki.

W niedzielę odbył się apel podsumowujący na Górze Św. Anny, na którym pojawiła się również reprezentacja komendy naszego Hufca.