Konferencja dla nauczycieli Edukacja na fali – Harcprzygoda w edukacji

Blisko 90 lat temu Aleksander Kamiński przeprowadził eksperyment wprowadzając metodę harcerską do pracy szkoły. Dziś, wielu harcerzy- nauczycieli kontynuuje to dzieło wykorzystując niektóre elementy harcerskiej metody w codziennej, dydaktyczno-wychowawczej pracy.
Po wielu latach sztywnej i autokratycznej edukacji zamkniętej w murach szkoły, przychodzi czas na edukację otwartą, zorientowaną na ucznia i jego potrzeby, opartą na założeniach pedagogiki przeżyć.

Podczas konferencji chcemy pokazać jak wiele łączy pedagogikę przeżyć i harcerstwo, oraz jak wiele z metody Aleksandra Kamińskiego można wykorzystać we współczesnej, przyjaznej edukacji. W ramach spotkania oferujemy praktyczne inspiracje poparte doświadczeniem, przykłady z życia wzięte i gotowe scenariusze do wykorzystania w codziennej pracy.

Na te edukacyjne wydarzenie zapraszamy wszystkich nauczycieli poszukujących ciekawych ścieżek kształcenia, szczególnie nauczycieli przedszkola, edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlicy i bibliotekarzy.

Pierwsza część spotkania będzie poświęcona dobrym praktykom, jakie mają miejsce w bytomskich szkołach i przedszkolach. Czynne zawodowo nauczycielki – instruktorki Hufca ZHP Bytom podzielą się patentami, jak można wykorzystać metodę harcerską na różnych szczeblach edukacji.
Druga część – warsztatowa pozwoli uczestnikom poczuć ducha zabawy…

Do współpracy zaprosiliśmy (…) – przewodniczki leśne, zwolenniczki/entuzjastki edukacji alternatywnej opartej na nauce przez doświadczenie.
Mamy ogromną wiarę i nadzieję, że nasze spotkanie będzie wymianą doświadczeń i inspiracją do dalszej pracy.

Zapraszamy serdecznie! CZUWAJ!

Szczegóły w wydarzeniu: https://www.facebook.com/share/nHvLjvE5ZbinRZN7/?mibextid=9l3rBW

Termin: 11.12.2023 r.
Miejsce: Dom Polski „UL”, ul. Korfantego 38, Bytom