Metodycy harcerski, starszoharcerski, wędrowniczy

Metodycy harcerski, starszoharcerski i wędrowniczy to instruktorzy pracujący z drużynowymi i kadrą drużyn w każdym z pionów metodycznych.

Wspólnym celem metodyków jest inspirowanie, wspieranie i koordynowanie działalności drużyn w hufcu, jak również ciągła praca nad wzbogacaniem warsztatu programowo-metodycznego instruktorów i drużynowych poszczególnych pionów.

Metodyk harcerski zajmuje się drużynami harcerskimi i ma pod opieką następujące jednostki:

• 10 Drużyna Harcerska „Kierunek” – phm. Małgorzata Bodnar
  • 12 Drużyna Harcerska „Oręż” – pwd. Aleksandra Śliwowska
  • 16 Drużyna Harcerska „Niepokonani” – pwd. Przemysław Mroczkowski
  • 19 Drużyna Harcerska – dh. Bartosz Pawlik
  • 21 Drużyna Harcerska im. hm. S. Mirowskiego „Błękitna Gwiazda” – pwd. Dominik Łabaszewski
  • 26 Drużyna Harcerska Odkrywców im. A.Małkowskiego „Leśni” – pwd. Maciej Sontowski
  • 36 Drużyna Harcerska „Leonardo” – pwd. Emila Krawczyk
  • 54 Drużyna Harcerska „Szare Wilki” – dh. Julia Imańska
  • 54 Drużyna Wędrownicza „Szare Wilki” – pwd. Andrzej Marklowski
  • 61 Bytomska Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego – phm. Renata Ungier
  •  1 Harcerskiej Drużyny Wodnej im. Kap. ż.w. M. Stankiewicza – pwd. Jarosław Mitas