O nas

W Hufcu Bytom wiemy, że niezwykle istotnym jest rozwój młodego człowieka i tym się zajmujemy. Kładziemy nacisk na na wychowanie, nabywanie umiejętności współdziałanie w grupie, budowania cech lidera oraz kreowanie otoczenia zgodnie z zasadami dobrego wychowania.

Hufiec ZHP Bytom terytorialnie obejmuje miasto Bytom oraz miasto Radzionków.

Zrzesza blisko 800 harcerzy i instruktorów zrzeszonych w 11 gromadach zuchowych, 16 drużynach harcerskich w tym w 2 drużynach wodnych, 2 drużynach Nieprzetartego Szlaku oraz 3 kręgach instruktorskich

Na terenie Bytom Miechowice działa Miechowicki Szczep Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych im. hm. Franciszka Kachla i hm. Józefa Kachla szczep, w centrum 23 Szczep Harcerski „Płomień”, w Radzionkowie 1 Radzionkowski Szczep Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych.