Wrota Czasu ponownie zamknięte! Emil Gajdas został odnaleziony!

Gdy 11 patroli wyruszyło w tę Radzionkowską słotę w poszukiwaniu Emila Gajdasa to już wiedzieliśmy, że spotykamy się z najdzielniejszymi śmiałkami. Zaklinacz Czasu, który deptał im po piętach, mimo swoich starań, nie był w stanie zatrzymać tego co miało nadejść. A miało nadejść naprawdę wiele: odkrycie losu Emila Gajdasa, pokrzyżowanie planów Zaklinacza Czasu, poznanie prawdy o Radzionkowie i jego losach w czasach Powstań Śląskich oraz oczywiście -powrót do naszych czasów.

Patrole napotkały na swej drodze szereg przeszkód i trudnych zadań do wykonania, m.in. ubranie się w tradycyjne stroje ludowe, zapoznanie się ze starymi budowlami Radzionkowa, przygotowanie leku dla Laury, ugotowanie wodzionki, czy wyszywanie opasek dla Powstańców Śląskich. To nie było lada wyzwanie!
Śmiałkowie spotkali się też z Radzimem, słuchali opowieści grupy rekonstrukcyjnej „Weteran”, udzielali pomocy rannym Powstańcom, ustawiali wieżę w okularach VR oraz wyszywali datę plebiscytu. Wszystkim przyświecał wspólny cel. Najważniejsze było odnalezienie Emila Gajdasa na prośbę Waltera Larysza.

Czy się udało? Jak najbardziej! Wrota Czasu zostały zamknięte a Emil Gajdas został odnaleziony!

12DH „Oręż”, która organizowała grę we współpracy z 10DH „Kierunek” oraz GRH Powstań Śląskich „Weteran” chciałaby podziękować tutaj ludziom i miejscom, bez których całe to dochodzenie skończyło by się fiaskiem:
– Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 4 – za udział pomimo pogody
– LO im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie,
– Urzędowi Miasta Radzionków,
– Ogrodowi Botanicznemu,
– Piekarni Bączkowicz.

Ogromnie dziękujemy Sponsorom:
– Urzędowi Miasta Radzionkowa,
– Piekarni Wylenzek,
– Pizzerii Batman,
– Cukierni Danuta,
– Ogrodowi Botanicznemu.
– Hufcowi ZHP Bytom.

Dzięki Restauracji Figaro mogliśmy po tej wyczerpującej wędrówce zjeść pyszny żurek.

Dodatkowo dziękujemy: Walterowi Larysz & Andrzej Marklowski, Martynie Warzecha, Marcin Kręglewski i całej 12 DH „Oręż”.

To niesamowite ile mamy przyjaciół i jak wiele jesteśmy w stanie wspólnie zdziałać. Mamy nadzieję, że nie mówimy teraz „żegnam” a „do zobaczenia”.

Czuwaj!

Chcecie więcej się dowiedzieć o Powstaniach Śląskich i postaci Emila Gajdasa?
Zapraszamy do krótkiego materiału filmowego.