Harcerski Start Hufca Bytom

W ubiegły weekend odbył się Harcerski Start Hufca Bytom!

Były to trzy dni pełne wrażeń i świetnie przygotowanych atrakcji, podczas których mogliśmy się spotkać całą społecznością hufca w naszej bazie w Kokotku! Na pewno po tym wyjeździe w głowach utkwiło nam słowo BINGO, ponieważ stało się ono hasłem tegorocznego zlotu!

Dla każdego pionu wiekowego była zaplanowana gra terenowa. Zuchy zagłębiały się w świat zagadek i łamigłówek oraz spotkały wielkiego Łamigłowę, który odpowiedział na wszystkie ich pytania. Harcerze, harcerze starsi i wędrownicy musieli stawić wyzwaniu w bingo oraz wielkiej krzyżówce z wiedzy harcerskiej.

Jednym z główniejszych wyzwań tego zlotu był turniej musztry, w którym każda jednostka wzięła udział i świetnie się zaprezentowała. Warto dodać, że nie zabrakło kreatywności i świetnego poczucia humoru.

Na koniec zlotu, podczas uroczystego apelu poznaliśmy wyniki współzawodnictwa:

Zuchy:
1. 12 Gromada Zuchowa „Bombowe Rycerzyki”
2. 10 Gromada Zuchowa „Włóczykije”
3. Wilczki morskie z 2 Harcerskiej Drużyny Wodnej

Harcerze:
1. 38 Drużyna Harcerska „Leśna Wataha”
2. 26 Drużyna Harcerska „Leśni”
3. 10 Drużyna Harcerska „Kierunek” i 15 Drużyna Harcerska „Widmo”

Harcerze starsi i Wędrownicy:
1. 61 Bytomska Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego
2. 54 Drużyna Harcerska Szare Wilki
3. Patrol Harcerzy starszych z 21 Drużyny Harcerskiej „Błękitna Gwiazda”

Natomiast w turnieju musztry

Harcerze:
1. 26 Drużyna Harcerska „Leśni”
2. 54 Drużyna Harcerska Szare Wilki
3. 1 Harcerska Drużyna Wodna

Harcerze starsi i Wędrownicy:
1. 54 Drużyna Wędrownicza „Szare Wilki”
6 Drużyna Harcerska „Leonardo”
3.
2 Harcerska Drużyna Wodna

Harcerski Start to także moment docenienia pracy instruktorów przed całą społecznością hufca. Podczas uroczystego apelu zostały wręczone odznaczenia za zasługi dla Hufca Bytom oraz podziękowania za służbę na naszej bazie podczas tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej.