Festiwal Organizacji Pozarządowych „FAJER”

W sobotę, już po raz kolejny uczestniczyliśmy w Festiwalu Organizacji Pozarządowych- Fajer, który odbył się w naszym mieście.

Część naszych drużyn przygotowała stanowiska, na których można było poznać nasze drużyny, zagrać w gry, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, a dla odważnych czekała dmuchana ścianka, na której można było się powspinać.

O muzyczną część wydarzenia zadbało Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców w Bytomiu, a z nim nasi harcerze z 2 Harcerskiej Drużyny Wodnej! Zwieńczeniem wydarzenia był pokaz tytułowego „Fajeru” czyli ognistego tańca.

Oprócz FAJERu odbyło się również Święto Rozbarku, podczas którego, głównym punktem programu była próba pobicia rekordu Polski w największym zgromadzeniu osób w strojach regionalnych. Jednak zanim to nastąpiło odbył się przemarsz orkiestry górniczej KWK Rozbark. Cieszmy się, że uczestniczyliśmy w tym niezwykłym wydarzeniu!