Harcerska Akcja Letnia 2024

Harcerska Akcja Letnia w naszym hufcu zakończona!

W tym roku Harcerską Akcję Letnią w naszym hufcu rozpoczął  23 Szczep Harcerski „Płomień”, który udał się na obóz do Ustronia Lipowca. Przez 2 tygodnie wędrowali śladami harcerskich bohaterów.

2 Harcerska Drużyna Wodna jak co roku udała się do Gąsek. Ich fabułą było podróżowanie. Przez dwa tygodnie mieli okazję pływać po jeziorze i tym samym udoskonalać swoje umiejętności wodniackie. Później dla nieco starszych odbył się rejs po Zalewie Szczecińskim.

W trakcie gdy 2 HDW już spędzała czas na obozie to swoją przygodę rozpoczęła 32 Gromada Zuchowa wyjeżdżając nad morze do Gdyni.

Zaraz po nich na obóz wyjechały drużyny z Miechowickiego Szczepu wraz z 1 Harcerską Drużyną Wodną, 36 Gromadą Zuchową oraz 36 Drużyną Harcerską spędzając czas w Ośrodku ZHP „BERDO” w Myczkowcach.

Końcem lipca swoją przygodę rozpoczął Radzionkowski Szczep Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych,  5 Gromada Zuchowa Poszukiwacze Nibylandii, 16 Drużyna Harcerska im. Marsz. Józefa Piłsudskiego „Niepokonani”,  19 Drużyna Harcerska „Ignis”,  54 Drużyna Harcerska Szare Wilki  wybierają się w Bory Tucholskie do ośrodka w Białej. Do nich, po kilku dniach doszła 54 Drużyna Wędrownicza „Szare Wilki” wędrując z samego Inowrocławia!

W tym roku dzięki zaangażowaniu kadry naszego hufca ponad 400 osób mogło uczestniczyć w Harcerskiej Akcji Letniej, a naszych harcerzy można było zobaczyć w całej Polsce!

Mamy nadzieję, że był to dla Was owocnie spędzony czas z wieloma przygodami oraz z wspólnymi ogniskami.

Do zobaczenia na zbiórkach w nowym roku harcerskim!!!