26 Drużyna Harcerska „LEŚNI”

26 Drużyna Harcerska im. A. Małkowskiego „Leśni” została założona we wrześniu 1984 roku przez hm. Adama Żurawskiego. Swój numer drużyna zawdzięcza ówczesnej Szkole Podstawowej nr 26, w której skupiała swoje działania a jej przydomek dodano na cześć partyzanckich oddziałów – „Leśnych”.

Drużyna jest jednostką koedukacyjną i wielopoziomową tz. prowadzącą działania dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Jej członkowie skupiają się na doskonaleniu technik związanych z survivalem, samarytanką, turystyką, jak również własnych pasji artystyczny jak np. muzyka i śpiew. Zespoły muzyczne drużyny odnoszą sukcesy na licznych festiwalach i przeglądach artystycznych. Śródroczną pracę uatrakcyjniają liczne weekendowe biwaki organizowane w górach, nad jeziorem itp. Drużyna w okresie letnim i zimowym, co roku organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży w ramach obozów i zimowisk. Zbiórki odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00 w ZSO nr 5 im. J. F. Kennedy’ego przy ul. Nickla 19 w Bytomiu.

Aktualnie funkcję Drużynowego pełni: pwd. Dominka Białoń
e-mail. dominika.bialon@zhp.net.pl