Zastępowi odkryją tajemnicą zaczarowanego ogrodu… 12/13 maja 2017

W tajemniczym ogrodzie….

Tak to już bywa, że tylko czasami odczuwa się, jakby się miało żyć zawsze, zawsze. Opanowuje owo czucie niekiedy, gdy człowiek się ze snu zbudzi o jutrzence, znajdzie się sam wobec natury i głowę w tył odrzuciwszy spojrzy ku niebu, ujrzy, jak jego blady seledyn z wolna się rozjaśnia, gdy tymczasem na wschodzie dzieją się cudowne rzeczy, aż wszystko narasta jakby w jeden okrzyk triumfu. Wtedy to serce bić przestaje wobec onego niezmiennego, potężnego majestatu wschodzącego słońca, chociaż zjawisko powtarza się każdego ranka od tylu milionów lat. Wtedy – na chwilkę – zapomina się o wszystkim. Czasem znów opanowuje owo uczucie, gdy się człowiek znajdzie sam w lesie o zachodzie słońca, a tajemnicza, przesycona złotymi promieniami cisza przenika poprzez konary drzew, jak gdyby z wolna opowiadała o rzeczach jakichś dawnych a cudnych. Nieraz poczucie ogromu ciszy nocnej z miliardami gwiazd mrugających i patrzących na nas daje pewność, że….”*

Koniec tego cytaty pozostaje tajemnicą. Tajemnicą, która w nocy z 12 na 13 maja 2018r. odkryją zastępowi hufca podczas watry. Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zamieni się w tajemniczy ogród, w którym nie zebranie wielu wrażeń i dobrej zabawy.

Tajemniczy Ogród