X Jubileuszowy Festiwal „Szturwał” 2019

W tym roku Bytomscy Harcerze mają wiele powodów do świętowania. Obchodzimy 100-lecie Harcerstwa w Bytomiu, okrągły Jubileusz, który pokazuje jak dużą siłą jest Harcerstwo w naszym mieście. Przez cały rok Komenda Hufca ZHP Bytom będzie się starać by godnie podkreślić wagę tego wydarzenia. 

  Wydarzeniem, które rozpocznie tegoroczne obchody będzie Festiwal Piosenki Harcerskiej i Marynistycznej – 13 kwietnia 2019 r., który już na stałe wpisał się w kalendarium imprez. Tego roku będzie to już 10 Jubileuszowa edycja! Z tej okazji zapraszamy wszystkie Drużyny Harcerskie, Starszo- Harcerskie, Wędrownicze, Nieprzetartego Szlaku, Gromady Zuchowe, Kręgi Seniorskie i Instruktorskie do wzięcia udziału w tym prestiżowym harcerskim muzycznym wydarzeniu. Niezależnie od odcieni naszych mundurów i reprezentowanych organizacji, pragniemy zaprezentować wszystkie muzyczne talenty.
  Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będą piosenki patriotyczne i te które najlepiej opisują nasze środowiska. Jesteśmy przekonani, że ta tematyka pozwoli ukazać barwność ruchu harcerskiego w Bytomiu i na Śląsku. Na zgłoszenia czekamy do 1 kwietnia 2019 r. Kartę zgłoszeniową i regulamin, znajdziecie u dołu artykułu.
Przypominamy, czekamy na Was 13 kwietnia 2019 r. w Bytomskim Centrum Kultury na pl. Karin Stanek.
Dodatkowe informacje o wydarzeniu będzie można znaleźć na naszym profilu Szturwał na Facebooku, oraz na stronie internetowej www.bytom.zhp.pl.
Czuwaj!
Organizatorzy X Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Marynistycznej „Szturwał”
phm. Jakub Noculak
pwd. Bartosz Noculak
HO. Michał Franiel