To była rozśpiewana sobota!

9 Harcerski Festiwal Kultury i Marynistyki już za nami. To wydarzenie, które w naszym hufcu potrafi wywołać mnóstwo emocji. Nie zabrakło ich również w tym roku!

W ubiegłą sobotę na scenie Bytomskiego Centrum Kultury prezentowały się Zuchy, Harcerze, Harcerze Starsi i Wędrownicy. Nie zabrakło również chętnych do występu w kategorii Solo. Poziom artystyczny występów był naprawdę wysoki i budził wrażenie. W związku z tym naprawdę nie małe zadanie stało przed festiwalowy Jury. Jak sami przyznali niejednokrotnie ich zdania były podzielone i o ostatecznym wyniku w danej konkurencji decydowały żywe dyskusje. Jak przyznał phm. Damian Gaweł, praca jury była naprawdę ciężka. W efekcie udało się jednak wskazać najlepszych. W trakcie całego festiwalu tematem numer jeden bezapelacyjnie był Zlot 100- lecia Harcerstwa w Gdańsku. Było, o czym mówić, ponieważ bytomski hufiec reprezentować będzie reprezentacja 100 harcerzy. W trakcie oficjalnego otwarcia przedstawiona została prezentacja, która podsumowała aktualny stan przygotowań hufca do udziału w zlocie, phm. Roksana Sobieraj – która odpowiada za przygotowanie drużyn zlotowych – potwierdziła, że drużyny znakomicie wywiązują się z zadań, które są przed nimi stawiane.
Liczne nagrody ufundowane przez sponsorów trafiły w poszczególnych kategoriach do następujących zespołów:

kategoria zuchy :
I miejsce 2 HDW ” Wilczki Morskie”
II miejsce 5GZ ” Poszukiwacze Nibylandii”
III miejsce 32 GZ ” Tropiciele Przygód”

Kategoria harcerze:
I Miejsce 21DH im. hm. S Mirowskiego ” Błękitna Gwiazda ”
II Miejsce 26 DH im. A. Małkowskiego „LEŚNI”
III Miejsce 1HDW im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza

Kategoria Harcerze Starsi i Wędrownicy:
I miejsce 16 DH im. marsz. J. Pisłudskiego ” Niepokonani”
II miejsce 21 DH, patrol Stalowa Impessa
III miejsce 26DH im. A. Małkowskiego „Leśni”

Solo: I miejsce Danuta Ungier
II Miejsce Zofia Świętochowska
III miejsce Daniel Nowak

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom festiwalu, a w szczególności koordynatorowi całego przedsięwzięcia – pwd. Jakubowi Noculak. Przygotowanie takiej imprezy to nie lada wyzwanie. Cieszymy się, że wszyscy stanęli na wysokości zadania.