Tajemnica Srebrnego Miasta została rozwiązana!

Po raz kolejny udało się pokrzyżować plany Szakala i odnaleźć skarb!

Ponad 100 uczestników przez 24 godziny próbowało odnaleźć ukryty skarb, pochodzący z II Wojny Światowej. Ani lejący się z nieba żar, ani ilość zaplanowanych do przejścia przez organizatorów kilometrów, nie były w stanie zatrzymać naszych poszukiwaczy! W finale wszyscy cali i zdrowi znaleźli się na mecie. Co ważniejsze, większości patroli udało się rozwiązać zagadkę do samego końca.

Trasa tegorocznego rajdu zaczynała się w Tarnowskich Górach. Uczestnicy podążając śladami gwarków i tarnogórskich zabytków zdobywali kolejne elementy układanki, których połączenie dawało dokładny adres pierwszego punktu, drugiego etapu gry. Z tym zadaniem patrole poradziły sobie bez żadnych problemów i już 2 km dalej w Zabytkowej Kopalni Srebra, rozpoczynały dalszą walkę o cenne punkty.
Drugi etap sprawdzał głównie sprawność fizyczną graczy. Paint ball, wyścigi na Buggi, tor linowy, drezyna i prawie 20 km do pokonania. Na szczęście zwieńczeniem tej części rajdu był odpoczynek regeneracyjny. W OSP Sucha Góra roznosił się przepiękny zapach żurku, który w kuchni polowej przygotowało Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości Kompania Bytom, a poszukiwacze mieli szansę na przygotowanie się do następnych dwóch etapów nocnych.

Po dynamicznym, ale bardzo wymagającym biegu na orientację INO przyszedł czas na etap czwarty, czyli nocną trasę. Różnorodność zadań występujących w tej części, nie pozwalała na chociażby chwilę snu u uczestników. Z każdym kolejnym krokiem rozwiązanie zagadki stawało się coraz to bliższe. Patrole musiały zwracać uwagę dosłownie na wszystko. Tylko dzięki totalnemu skupieniu można było odczytać przemycane we wszystkich wiadomościach informacje.

Na nie jednej twarzy pojawił się szeroki uśmiech, kiedy po otworzeniu schronu na pl. Akademickim w Bytomiu oczom ukazały się wojskowe skrzynie. Niestety na ich otwarcie poszukiwacze musieli poczekać do apelu, który zwieńczył rajd. W skrzyniach odnaleziono skradzione z Polskich banków złoto i obraz „Portret młodzieńca”, który po wielu latach wróci na swoje prawowite miejsce.

Z pośród wszystkich poszukujących najlepszymi okazały się patrole:

Miejsce 1: Godzina Wilka

Miejsce 2: Młode Wilki

Miejsce 3: Art. 200 KK

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gry serdecznie gratulujemy! Wszyscy świetnie się spisaliście! Nie możemy również zapomnieć, o partnerach gry, jej sponsorach i patronach. Wasza pomoc i wsparcie są wprost nie do ocenienia. Dzięki waszej pomocy, po raz kolejny pokrzyżowaliśmy plany szakala.