Szakal knuje… Za 61 dni wszystko stanie się jasne!

Już tylko 61 dni pozostało do rozpoczęcia rajdu przygodowego Noc Szakala „Tajemnica srebrnego miasta”. Co przygotowali dla nas organizatorzy? Lista sponsorów i partnerów gry jest naprawdę długa! Miło nam poinformować, że swoim honorowym patronatem rajd objął Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech.

Kiedy w rozmowie z phm. Markiem Kol – organizatorem rajdu, zapytałem jak zapowiada się gra nie mógł ukryć uśmiechu na twarzy. To wszystko to oczywiście tajemnica i tylko srogie tortury byłby w stanie wyciągnąć od niego takie informacje. Na zgłoszone patrole czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Bez dwóch zdań, podjęcie wyzwania przejścia całej gry wymaga od każdego dobrego przygotowania i perfekcyjnego przygotowania ekwipunku. 40 km pieszej trasy to nie przelewki, szczególnie, kiedy spojrzymy na różnorodną tematykę przygotowanych zadań: topografia, survival, łączność, postępowanie w terenie skażonym i wiele innych. W ekwipunku każdego z uczestników koniecznie muszą znaleźć się następujące elementy:
 • sprzęt umożliwiający ochronę przed warunkami atmosferycznymi (kurtka przeciwdeszczowa, peleryna, pałatka, itp.),
 • wygodny, trwały i wytrzymały ubiór (np. moro, itp.),
 • buty usztywnione w kostce (wojskowe, trekingowe, itp.),
 • czapkę (kominiarkę), rękawiczki,
 • śpiwór i karimatę,
 • namiot na patrol*,
 • latarka,
 • legitymacja,
 • notatnik, długopis,
 • wyżywienie, napoje,
 • strój kąpielowy,
 • telefon komórkowy z możliwością wykonywania i odbierania połączeń,
 • buty sportowe,
 • busola min 1szt,
 • apteczka,
 • zapałki, zapalniczka, agrafka, żyłka itp. (tzw. pakiet survivalowy)
Całe przedsięwzięcie jest podzielone na 3 etapy, które bardzo ściśle spina czas. Właśnie czas i zmienna Polska pogoda bez dwóch zdań będą największymi przeciwnikami poszukiwaczy przygód.
Na dwa miesiące przed rajdem wszystkie odcinki i punkty kontrolne zostały sprawdzone i zweryfikowane. Ta dbałość o szczegóły ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na jak najwyższym poziomie. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie wysłali zgłoszenia patrolu mamy bardzo dobrą wiadomość… Można się jeszcze zgłaszać, ale czas bardzo szybko ucieka. Liczba patroli, które mogą się zgłosić jest bardzo mocno ograniczona.
Sponsorzy i Patroni Medialni