Sto lat niepodległości!

To przełomowa chwila! Właśnie w 2018 roku, swobodnie i jako wolni Polacy możemy świętować 100- lecie odzyskania niepodległości! Taka okazja wymaga szczególnej oprawy, dlatego mobilizujemy wszystkich bytomskich harcerzy:

„PÓJDŹMY RAZEM W POCHODZIE I ŚWIĘTUJMY NIEPODLEGŁOŚĆ!”

Zapraszamy wszystkie bytomskie drużyny harcerskie i naszych instruktorów do udziału w pochodzie z okazji 11 listopada. To już tradycja, że po mszy w kościele przy, ul. Kwietniewskiego Drużyna Reprezentacyjna Hufca ZHP Bytom, wraz z Wojskiem i pocztami sztandarowymi przejdzie ulicami miasta pod pomnik Wolności (ul. Piłsudskiego). Ale skoro 100-lecie zdarza się tylko raz w życiu, sprawmy że oprócz naszej pięknie umundurowanej drużyny reprezentacyjnej w pochodzie weźmiemy udział naprawdę wszyscy. Razem, ramię w ramię dajmy piękny dowód naszej harcerskiej patriotycznej postawy. Taka rocznica zobowiązuje każdego z nas.

Dlatego drogi Zuchu, Harcerzu i Instruktorze! 
Zapraszamy do wzięcia udziału w mszy świętej o godz. 12.30 (kościół p.w. św Trójcy), a później do pochodu ulicami miasta (godz. 14.00). Pięknie umundurowani i z harcerską pogodą ducha dajmy przykład naszego harcerskiego patriotyzmu, który jest ponad podziałami.
Liczymy na waszą obecność. Po zakończeniu obchodów zapraszamy do wspólnej fotografii pod pomnikiem. Takie chwile, które są raz na 100 lat musimy koniecznie uwiecznić!

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
Komenda Hufca Bytom

p1cqu2q06pg8j1v4h5ng16i7cf03