Podsumowanie HAZ 2018

W Wiśle, Górkach Wielkich i Korbielowie można było w trakcie tegorocznych ferii spotkać bytomskich harcerzy, którzy bawili się na zimowiskach. Frekwencja dopisała, bo z bogatej zimowej oferty wyjazdowej Hufca Bytom skorzystało ponad 200 uczniów!

Tegoroczna harcerska akcja zimowa, śmiało wpisuje się w kroniki hufca jako jedna z najlepszych! To cieszy, ponieważ świadczy to o sile ruchu harcerskiego w naszym mieście. Z tegorocznej oferty zimowisk skorzystały zuchy, harcerze i wędrownicy. Całe przedsięwzięcie udało się, dzięki pracy instruktorów bytomskiego hufca. Ich pasja i zaangażowanie przyciąga kolejne pokolenia dzieci, chcących spróbować harcerskiej przygody.
Pierwszy tydzień ferii, nie był łaskawy dla naszych poszukiwaczy przygód. Kapryśna Polska pogoda oszczędzała opadów śniegu i obfitowała raczej w dodatnie temperatury. To jednak nie powstrzymało nas od zabawy. Wędrówki, zwiady i różnorodne zajęcia programowe związane z akademią czarodziejów lub średniowiecznymi księstwami, rekompensowały małą ilość śniegu. Nieco więcej szczęścia do śnieżnych zabaw mieli wszyscy, którzy wyjechali z nami w drugim tygodniu ferii. Niższa temperatura sprawiła, że padający w nocy śnieg zostawał z nami na dłużej. Dla wielu naszych podopiecznych był to czas wkraczania na wyższy poziom „wtajemniczenia” w harcerskim życiu. Najlepiej było widać to na końcowych apelach zimowisk. Niektóre lilijki na mundurach zastąpił dumny krzyż harcerski, a na pagonach i patkach pojawiły się nowe stopnie harcerskie, wędrownicze, a nawet instruktorskie!

Gratulujemy wszystkim zuchom, harcerzom i instruktorom wspaniałej Harcerskiej Akcji Zimowej! Dziękujemy również naszym kochanym rodzicom, którzy zadbali o to, aby każde nawet najstarsze dziecko miało spakowany plecak i było gotowe na naszą przygodę. Tym samym przypominamy, że w Komendzie Hufca Bytom można odebrać wszystkie zagubione zuchowe części garderoby 😉

 

autor: B.N