Dzień Regionów 11.08.2018 r. Zapraszamy na Zlot do Gdańska!

   Ponad 100 osobowa reprezentacja Hufca Bytom jest na zlocie 100- lecia ZHP w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej. Zlot trwa od poniedziałku, a zakończy się 16 sierpnia. Wtedy też nasi harcerze powrócą do domu i swoich codziennych obowiązków. Tymczasem, nie myślą jeszcze za dużo o nowym roku szkolnym i korzystają ze wspaniałej atmosfery, która panuje na całym zlocie.

    15 tys. harcerzy i harcerek wspólnie bawi się na Wyspie Sobieszewskiej. Powód jest nie byle jaki, ponieważ w tym roku największa organizacja młodzieżowa w Polsce obchodzi swoje 100- lecie. Wobec takiej rocznicy nie sposób przejść obojętnie. Harcerze, również ci bytomscy, obchodzą urodziny Związku Harcerstwa Polskiego, jak na prawdziwych skautów przystało. Pod namiotami, na łonie natury, przy śpiewach, ogniskach i na nieliczonej ilości zająć programowych, które zespoły metodyczne Głównej Kwatery przygotowały, dla każdego z pionów wiekowych.

   Harcerze z Bytomia, godnie reprezentują nasze miasto i Śląsk a przy tym znakomicie się bawią. Ich roześmiane twarze, można na bieżąco podziwiać na funpagu @ZHPHufiecBytom. Wrzucamy tam fotosy i filmy przesyłane prosto ze zlotu. Jednak, jeśli wśród nas są osoby, które chciałby by zobaczyć zlot z bliska to zapraszamy na Dni Regionów, które odbędą się już 11 sierpnia na terenie zlotu. Będzie tam można spotkać harcerzy z całej Polski, którzy będą reprezentować swoje województwa i miasta. Nie zabraknie również silnego stoiska promocyjnego Bytomia! Zobaczymy na nim piękną wystawę o mieście i będziemy mieli okazję do skosztowania prawdziwie naszej kuchni! Więcej informacji o Dniu Regionów, można znaleźć na wydarzeniu stworzonym w portalu Facebook – Dzień Regionów i widowisko „Pod znakiem lilii”- 

Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzin tego dnia. Będziemy szczęśliwi mogąc Was gościć! Na zachętę wrzucamy małą galerię zdjęć 😉