Noc Szakala i „Skarb Narodów” – premiera 26 kwietnia 2019

Ogólnopolski rajd przygodowy Noc Szakala 2019
„Skarb Narodów”

„Każda historia o skarbie kryje w sobie tajemnicę, którą trzeba rozwiązać. Przekazywane z pokolenia na pokolenie plotki o eliksirach młodości, skrzyniach ze złotem, cennych diamentach, dziełach sztuki, bursztynowej komnacie lub skarbie Templariuszy… Mnóstwo ludzi próbowało te cuda odnaleźć, ale do tej pory pozostawały one tylko w sferze marzeń każdego śmiałka.
Aż do dziś…
Pojawił się ponownie by o sobie przypomnieć by ukraść światu największe jego skarby. Jakie? Tego nikt nie wie…”

Jednak być może już 27 kwietnia 2019 r, kolejne pokolenia poszukiwaczy staną przed możliwością odkrycia tego, co nakrył kurz historii. Marek Kol i Mariusz Dolina po raz kolejny chcą porwać nas w szaloną podróż, której dadzą radę tylko najbardziej wytrwali podróżnicy i żądni przygód poszukiwacze.

Podczas nowej edycji rajdu Noc Szakala trasa powiedzie od Księstwa Siewierskiego do księstwa Bytomskiego. Nasze zmagania rozpocznie trasa nocna po pokonaniu, której nasze zmagania będziemy kontynuować w świetle dnia. 24 godzinna walka o rozwiązanie zagadki będzie wymagała od uczestników dobrego przygotowania kondycyjnego, ale nie tylko. Już teraz na kilka miesięcy przed całym wydarzeniem we wszystkich wiadomościach i postach na profilu facebookowym przemycane są pierwsze istotne dla gry informacje. Jak mówią organizatorzy, tylko czujność i oddanie się w całości historii daje gwarancję na pełne zrozumienie tego, co nas czeka.

phm. Marek Kol zdradził nam, że podczas ostatniej edycji rajdu wraz ze współorganizatorem nie wyciągnęli z rękawa wszystkich asów – Polska historia dalej nas zaskakuje. Na jej kartach, wciąż jest wiele niewiadomych. Dzięki współpracy z   p. Maciejem Bartkowem, docierają do nas kolejne informacje, które jeszcze bardziej ubarwiają naszą fabułę. To wspaniałe, że 27 kwietnia 2019 r po raz kolejny będziemy mogli razem z wami porządnie wgryźć się w historię. – mówi phm. Kol.

Niestety niczego więcej dowiedzieć się nie można. Organizatorzy strzegą tajemnicy szczegółów gry i zapewniają, że im bliżej jej rozpoczęcia być może puszczą odrobinę pary z ust. Na odchodne podczas naszej rozmowy Marek dodał tylko, że tegoroczny rajd jest przygotowywany w formule rodzinnych gier miejskich Siewierz i Bytom,oraz standardowej 24 godzinnej wędrówki , dzięki której na trasie będą mogli się spotkać uczestnicy młodsi i starsi.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli się nimi z wami podzielić. Tymczasem zapraszamy do odwiedzania i czytania profilu rajdu Noc Szakala.