11 listopada w Bytomiu. Uczcijmy Niepodległą!

Miejskie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się już 6 listopada /godz. 13.00/ od projektu edukacyjnego „I była w tym Polska”, podczas którego uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przedstawią w Bytomskim Centrum Kultury muzyczno – baletowy spektakl. Z kolei 10 listopada /godz. 18.00/  zapraszamy również do Bytomskiego Centrum Kultury na koncert muzyki polskiej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Bytomiu oraz solistów: Karoliny Leszko i Bartłomieja Jaśkowskiego. Tuż przed koncertem odbędzie się uroczystość wręczenie Medali Miasta Bytomia.

W dniu Święta Niepodległości, 11 listopada odbędą się miejskie obchody, w których wezmą udział przedstawiciele władz miasta, Rady Miejskiej w Bytomiu, parlamentarzyści, a także wojskowa asysta honorowa 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu, Orkiestra Wojskowa w Bytomiu oraz Drużyna Reprezentacyjna Hufca ZHP Bytom. Uroczystości rozpoczną się o 8.45 złożeniem kwiatów pod tablicą „Solidarności” przy ul. Pułaskiego 9, po której w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa /Pułaskiego 9/ odbędzie się msza święta za Ojczyznę. Tuż po mszy o 10.00 przedstawiciele władz miasta oraz Wojska Polskiego, a także mieszkańcy miasta przemaszerują pod pomnik „Wolności” /ul. Piłsudskiego/, gdzie zaplanowano oficjalne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaplanowano 11 listopada również szereg imprez towarzyszących. O 10.00 na strzelnicy Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektronicznych /plac Jana III Sobieskiego 1/ odbędzie się Obywatelski Konkurs Strzelecki organizowany przez Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego. Z kolei o 11.11 w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla bytomianie pobiegną w ramach IV Biegu Niepodległości. O 12.00 zaś zapraszamy do Beceku /Sala ToTu, plac Karin Stanek 1/ do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych wspólnie z zespołem „Paka Rycha”.

Kolejną imprezą towarzyszącą Narodowemu Świętu Niepodległości będzie jubileuszowy XX Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej Młodzików o „Puchar Niepodległości”. W turnieju wezmą udział cztery drużyny: gospodarz – WTS Polonia Bytom, a także zespoły z Łodzi i Lwowa. Turniej odbędzie się od 10 do 12 listopada na pływalni miejskiej przy ul. Parkowej 1.

11 Listopada

Źródło: www.bytom.pl