1 listopada pamiętamy!

To już tradycja, że harcerze bytomskiego hufca 1 listopada pamiętają o tych, których z nami już nie ma. Pamięć po zasłużonych dla bytomskiego hufca instruktorach nie może zostać utracona. Dlatego również w tym roku będzie kontynuowana akcja znicz!

Bez względu na aurę i czas, harcerze z bytomskiego hufca ZHP są obecni na grobach druhów i druhen których dziś już z nami nie ma. Każdego roku przygotowywana jest specjalna lista cmentarzy i miejsc w których spoczywają nasi przyjaciele. Dbamy o to, aby pamięć o nich nie zaginęła. Dużo mówi się o bohaterach i ludziach sławnych którzy odeszli, ale tym bardziej musimy pamiętać o tych, którzy służyli z nami w harcerskich mundurach. Bez względu na to, czy jako szeregowi członkowie drużyn, czy też dobrzy funkcyjni na różnych szczeblach naszej organizacji… Wszyscy mieli wpływ na kształt dzisiejszego ZHP i fakt, że w tym szczególnym roku możemy świętować 100 lat istnienia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy widoczni na cmentarzu przy ulicy Piekarskiej. Tam wzorem lat ubiegłych, od rana do późnych godzin wieczornych będzie trzymana warta honorowa przy grobie patrona naszego hufca hm. Józefa Kwietniewskiego.

Zachęcamy do przejrzenia starych kronik i rozmowy z byłymi członkami którzy tworzyli nasze drużyny. Być może okaże się, że nasza lista powiększy się o kolejne nazwiska, które już na stałe zgodnie z tradycją będą odwiedzać nasi harcerze i instruktorzy. Razem możemy zadbać o to, aby pamięć o naszych przyjaciołach była wieczna.

Poniżej publikujemy listę miejsc, gdzie w ciągu najbliższych dni będziemy obecni:

Cmentarz – ul. Adamka  54 Drużyna Harcerska „Szare Wilki”

1.  Wieczorek Józef
  2. Lis Henryk
  3. Garczarczyk Józef
  4. Knura Piotr
  5. Szendzielorz Jan
  6. Pasternak Edward
  7. Pradela Ernest
  8. Muszalik Tomasz
  9. Emilia Knapik- Szaflik

Cmentarz – ul. Staffa 61 Bytomska Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego