2 Harcerska Drużyna Wodna im. hm. Joachima Barona

2 Harcerska Drużyna Wodna im. hm. Joachima Barona powstała w 2006 r. w Bytomiu. Założył ją dh. phm. Damian Gaweł. Jednostka realizuje specjalność wodną i zajmuje się żeglarstwem, pływaniem na kanadyjkach, wpław i windsurfingiem. Aktualnie drużyna dział we wszystkich pionach wiekowych:

• wilczki morskie,
  • harcerze,
  • harcerze starsi,
  • wędrownicy.

Zbiórki załogi jungów (harcerzy) i wilczków morskich (zuchów) odbywają się w każdą środę od 16.15 do 17.30 w
Szkole Podstawowej nr 51 z oddziałami integracyjnymi w Bytomiu, przy ul. Łużyckiej 12. Zbiórki harcerzy starszych i wędrowników odbywają się w każdy czwartek od 16.00 do 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy ul. Powstańców Warszawskich 12.
W czasie sezonu letniego weekendami zbiórki zazwyczaj odbywają się na stanicy Żeglarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bryza”, która znajduje się nad jeziorem Przeczyckim w Boguchwałowicach.

Aktualnie funkcję Drużynowej pełni: pwd. Viktoria Pławecka
e-mail. vikpla2210@gmail.com