Jak zostać Robin Hoodem? Czyli hufcowe zawody strzeleckie.

W dniu dzisiejszym odbyły się hufcowe zawody strzeleckie. Harcerze i instruktorzy mieli szansę na sprawdzenie, które z nich może aspirować o tytuł bytomskiego Robin Hooda.

W poniedziałek 11 czerwca 2018 r. spotkaliśmy się o 17.00 na stadionie LKS TEMPO w Górnikach. Dzięki uprzejmości klubu, nasi zawodnicy mogli skorzystać z profesjonalnego sprzętu łuczniczego i zmierzyć się ze sobą na specjalnie przygotowanej strzelnicy. Zawody koordynowała HO. Dominika Białoń – Przyboczna 26 DH im. A. Małkowskiego „Leśni” i zawodniczka klubu.
Ze względu na amatorski charakter zawodów, wszyscy startowali w kategorii OPEN i jak można było zauważyć, mieli naprawdę równe szanse. Bez względu na wiek, każdemu raz na jakiś czasu udało się posłać strzałę, daleko po za tarczę. Jednak dzięki cennym radą koordynatorki, każdy miał szansę na poprawę swoich wyników.
Jak przystało na zawody, ich owocem było wyłonienie najlepszych. Komenda Hufca Bytom, która była organizatorem tego sportowego wydarzenia, nagrodziła pięć pierwszych miejsc z najlepszymi wynikami:
1. miejsce Małgorzata Janicka
2. miejsce Paweł Bartczak
3. miejsce Bartek Gruhn
4. miejsce Maciek Sontowski
5. miejsce Marek Kol
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i wygranym! Mamy nadzieję, że nagrody przypadły wszystkim do gustu. Gorące podziękowania przesyłamy również dla zarządu LKS TEMPO za miłe przyjęcie i pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Dla tych, którzy nie mogli wczoraj z nami być, mamy przygotowaną foto galerię, autorstwa Dominiki Białoń i Małgorzaty Otorowskiej.
Zawody są współfinansowane ze środków Gminy Bytom.