festiwal_ikona

9 Harcerski Festiwal Kultury i Marynistyki

9 Harcerski Festiwal Kultury i Marynistyki już 9 lutego 2018 r.

9_festiwal_v2

Zapraszamy wszystkie rozśpiewane  Gromady Zuchowe, Drużyny Harcerskie, Starszo harcerskie, Wędrownicze i Nieprzetartego Szlaku z Bytomia i całego Śląska! Jak co roku zapowiada się wspaniała zabawa na wysokim poziomie, dlatego nie może Was zabraknąć. Zespoły, które zaprezentują się na festiwalu zaprezentują się w następujących grupach wiekowych:

• Zuchy: 6-10 roku życia;
  • Harcerze: 10-14 roku życia;
  • Harcerze starsi i wędrownicy: powyżej 14 roku życia;
  • Soliści (kategoria open).

Zespoły mogą przygotować tylko jedną piosenkę wybraną z trzech ogłoszonych konkursów w danej kategorii wiekowej. W tym roku kategoriami konkursowymi są:

• Konkurs piosenki Harcerskiej;
  • Konkurs piosenki żeglarskiej/szantowej;
  • Konkurs piosenki turystycznej.

Pod ocenę Jury będą brane następujące wyznaczniki: walory głosowe, interpretację wybranych utworów, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru, jak również ogólny wyraz artystyczny.

Wszystkie jednostki w dniu festiwalu mają również szansę na zaprezentowanie swoich unikatowych specjalności. Wystawa pt. „Nasze Specjalności” zostanie przygotowana przez drużyny biorące udział w festiwalu. Całość będzie można podziwiać od godziny 10.30 przy wejściu do sali widowiskowej „To Tu”.

Poniżej znajdziecie program festiwalu, razem z regulaminem i kartą zgłoszeniową

Program Festiwalu:

• 8.00-08.30 Przyjazd i rejestracja Gromad Zuchowych, potwierdzenie udziału w konkurscach w biurze festiwalu,
  • 09.00-10.30 Otwarcie festiwalu Zuchowego oraz koncerty konkursowe
  • 09.00-10.30 Rejestracja Solistów
  • 09.30-10.30 Przesłuchania wstępne w kategorii SOLO
  • 10.00-10.30 Przyjazd i rejestracja Drużyn Harcerskich, Starszoharcerskich i Wędrowniczych, potwierdzenie udziału w konkursach
  • 10.30-11.00 Oficjalne otwarcie Festiwalu, ogłoszenie wyników w kategorii Zuchowej, wręczenie medali i nagród dla harcerzy i instruktorów Hufca
  • 13.15-14.15 Przesłuchania kategorii Harcerze Starsi/ Wędrownicy
  • 14.15-14.45 Przesłuchania laureatów kategorii SOLO
  • 14.15-15.15 Koncert w wykonaniu Instruktorów Hufca Bytom
  • 15.15-16.00 Ogłoszenie wyników w kategorii SOLO, Harcerze, Harcerze Starsi/ Wędrownicy. Oficjalne zakończenie festiwalu.