5 Mistrzowska Gromada Zuchowa „Poszukiwacze Nibylandii”

Drużynowa: dh. pwd. Sabina Szmajduch tel. 500-226-098

Zbiórki – piątek 15.30 – 17.00

Miejsce: Szkoła Podstawowa 45 ul. Zakątek 20, 41-907 Bytom

5 Mistrzowska Gromada Zuchowa „Poszukiwacze Nibylandii” działa nieprzerwanie od 19 września 2008 r.  Gromadę założył hm. Andrzej Borudzki oraz Pani dyrektor SP nr 45 mgr Urszula Łazuka-Datko i nosiła nazwę „Dzielni Indianie”. Po trzymiesięcznym okresie próbnym otrzymaliśmy numer oraz nazwę: „Dzielni Indianie”. Do gromady należą chłopcy i dziewczęta z klas I-IV głównie zamieszkujący dzielnicę Szombierki. Gromada posiada własną zuchówkę, która mieści się w Szkole Podstawowej nr 45 przy ul. Zakątek 20. Dzielimy ją z 19 Drużyną Harcerską, z którą pozostajemy w stałej współpracy. Zbiórki odbywają się regularnie w piątki o godz. 15.30 w naszej zuchówce na boisku szkolnym lub w pobliskich terenach zielonych. Bardzo często wyjeżdżamy na wycieczki, rajdy i biwaki. Co roku w ramach ferii zimowych i letnich organizujemy tygodniowe i dwutygodniowe wyjazdy dla członków naszej gromady.

Po czasie, kiedy  Zuchy wyrastają z gromady, swoją dalszą drogę harcerskich przygód kontynuują w
19 Drużynie Harcerskiej.

Funkcję drużynowego pełnił – hm. Andrzej Borudzki